Nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies. Przeglądanie strony oznacza wyrażenie na to zgody.
Więcej informacji: Polityka Prywatności
zamknij

The Curious Expedition - Platforma Steam cd key

TCUE

15,73 zł

Platforma: Steam

Język: Polski Angielski Francuski Włoski Niemiecki Hiszpański Rosyjski                      

Region:  … Cały Świat

Producent: Maschinen-Mensch

Dostawa: Elektroniczna ( wysyłka klucza na e-maila )

Gatunek:
  •  

Więcej szczegółów

Produkt w magazynie!

Błyskawiczna wysyłka kodu
Zamów teraz, zapłać szybkim przelewem i ciesz się grą już za klika minut!

Sprawdzony kod
Otrzymasz pełnowartościowy kod, który działa bez konieczności aktywowania przez VPN czy logowania się na cudze konto.

Punkty rabatowe
Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy które możesz zamienić na kod rabatowy o wartości 0,20 zł.


The Curious Expedition to osadzona w XIX-wiecznych realiach roguelike’owa produkcja, łącząca w sobie elementy przygodówki, strategii oraz gry RPG. Za jej powstanie odpowiada niezależne niemieckie studio Maschinen-Mensch. W grze stajemy na czele tytułowej ekspedycji badawczej, aby odkrywać takie miejsca jak Atlantyda czy El Dorado.

Mechanika

Mapy generowane są w sposób proceduralny i podzielone na heksagonalne pola, a sposób ich eksploracji przypomina nieco model znany z serii Civilization. Po dotarciu w interesujące miejsce gra przełącza się w perspektywę typową dla gier przygodowych. Podczas każdej wyprawy natykamy się na wioski zamieszkane przez lokalne plemiona, z którymi możemy się komunikować i handlować. W zdobyciu sławy i – rzecz jasna – skarbów przeszkadzają zaś rozmaite pułapki i klątwy, ukryte w tajemniczych ruinach czy świątyniach. Stawimy też czoła rozmaitym przeciwnikom, takim jak dzikie zwierzęta (w tym także dinozaury), szaleni kanibale oraz zombie i inne groteskowe stworzenia. W składzie naszej drużyny znalazło się miejsce dla najznamienitszych XIX-wiecznych naukowców i podróżników, m.in. Karola Darwina, Amelii Earhart, Nicoli Tesli czy Marii Skłodowskiej - Curie. Każdy z bohaterów pracuje na swoją własną sławę i reputację oraz włada unikalną, właściwą sobie bronią. Przykładowo Tesla używa wynalezionej przez siebie cewki, rażącej wrogów elektrycznością, zaś Darwin ma w zanadrzu prostą acz skuteczną broń – swój wierny obrzyn. Oprócz wyznaczonego przez nas dowódcy, który zginąć nie może, każdy z pozostałych bohaterów narażony jest na łatwą śmierć. Na szczęście w takim wypadku zyskana przez niego sława i ekwipunek nie przepadają. Jeśli jednak uda nam się utrzymać wszystkich członków wyprawy przy życiu, będziemy mogli wykorzystać ich umiejętności w kolejnych ekspedycjach. W grze położono spory nacisk na aspekt logistyki i planowania wyprawy. Dobór odpowiedniego sprzętu i umiejętne zarządzanie posiadanymi zasobami jest elementem kluczowym dla przebiegu każdej ekspedycji - musimy wziąć pod uwagę zapasy wody oraz pożywienia i dobrać ekwipunek, który może okazać się przydatny podczas misji np. do walki z wrogami i dzikimi zwierzętami. Możemy też wynająć dodatkowych najemników do obrony drużyny. Nasze możliwości ogranicza jednak zapas gotówki oraz udźwig zwierząt pociągowych, które pełnią rolę tragarzy. Dodatkowo nasze działania w trakcie misji wpływają na stan zdrowia, samopoczucie i morale poszczególnych bohaterów, co może doprowadzić np. do buntu i fiaska całej wyprawy.

Kwestie techniczne

Inspiracje twórców The Curious Expedition zataczają bardzo szerokie kręgi, począwszy od twórczości Juliusza Verne’a i jego Podróży do wnętrza Ziemi na dokonaniach H.P. Lovecrafta skończywszy. Autorzy wykorzystali elementy zarówno współczesnych produkcji indie (FTL, Spelunky, Dwarf Fortress), jak i klasyków pokroju Gold Rush! Sierry. Dla podkreślenia oldskulowości swej produkcji, całość podano w lubianej przez twórców niezależnych pixel artowej oprawie.

 

Źródło: https://www.gry-online.pl/

 

WYMAGANIA SYSTEMOWE

 Windows

MINIMALNE:

System operacyjny: Windows 7

Procesor: 2 GHz

Pamięć: 1 GB RAM

Karta graficzna: 1280x720 minimum resolution, OpenGL 2.0 Support, recommended dedicated graphics card with 128 MB of RAM

Miejsce na dysku: 150 MB dostępnej przestrzeni

 

Mac OS X

MINIMALNE:

System operacyjny: Mac OS X 10.6 or above

Procesor: 2 GHz

Pamięć: 1 GB RAM

Karta graficzna: 1280x720 minimum resolution, OpenGL 2.0 Support, recommended dedicated graphics card with 128 MB of RAM

Miejsce na dysku: 150 MB dostępnej przestrzeni

 

SteamOS + Linux

MINIMALNE:

System operacyjny: Ubuntu 12.04 LTS, fully updated

Procesor: 2 GHz

Pamięć: 1 GB RAM

Karta graficzna: 1280x720 minimum resolution, OpenGL 2.0 Support

Miejsce na dysku: 150 MB dostępnej przestrzeni

 

PRODUKT CYFROWY, NIE PODLEGA ZWROTOWI Art. 38 & 13 USTAWA z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta.

30 produktów w kategorii: